Užívání a údržba výrobků

Způsob použití výrobků zakoupených v internetovém obchodě Dejmis.cz

Výrobky je nutno používat pouze pro účely, pro které jsou navrženy a konstruovány, pro zachování dobrého stavu a plné funkčnosti výrobků je nutná pravidelná údržba. K ošetřování kabelek, tašek, peněženek a dalšího zboží textilní galanterie používejte pouze prostředky k tomu určené.

Nesprávná nebo nedostatečná údržba podstatně zkracuje funkčnost a životnost výrobku.

Životnost výrobku je pojem, který se často mylně zaměňován se záruční dobou. Životnost spotřebního výrobku je závislá na způsobu a intenzitě používání a nemusí být stejná jako záruční doba. Při intenzivním používání může být životnost výrobku kratší než poskytovaná záruka. Standartní záruka (není-li uvedeno jinak) je 24 měsíců. Při výběru a nákupu zboží dbejte na to, aby zvolený typ, velikost, barva a tvar přesně odpovídaly Vašim potřebám. 

Peněženky, pouzdra na doklady

Při výběru se zaměřte na velikost, počet přihrádek, uspořádání, aby vám zboží vyhovovalo. Karty se do přihrádek vkládají bez ochranných pouzder. Karty v ochranných pouzdrech nebo doklady větších rozměrů, než je velikost přihrádek, mohou výrobek poškodit. Na peněženky, pouzdra na doklady si nesedáme, hrozí poškození výrobku (např. nošení v zadní kapse u kalhot).

Kabelky a pánské tašky

Kabelka je výrobek, který je určen k přenášení lehkých předmětů, jako je peněženka, klíče, mobilní telefon, brýle, kosmetické a hygienické předměty. Kabelka není určena k nošení těžkých předmětů. Nosnost kabelky je zpravidla do 1,5 kg (dle typu kabelky). Přetěžování kabelek může vést k popraskání uší, nebo jinému poškození konstrukce uší kabelky, či k poškození celé konstrukce. Závady, které vzniknou v důsledku přetěžování kabelky, nebo kvůli mechanickému poškození podšívky kabelky, mohou vést k zamítnutí reklamace z důvodů nedodržení zásad účelovosti při používání výrobku. Kabelku zvedejte zásadně za ucha, případně pásek. Nikoli za zip nebo jiné její části. Kabelky chraňte před mechanickým poškozením, jedná se především o poškození kabelky odřením či poškrábáním o jiné předměty. Kabelku otevírejte plynule bez trhavých pohybů a bez použití velké síly. Mechanické poškození kabelky (včetně zipů) může být důvodem pro zamítnutí reklamace. Kabelky zbytečně nevystavujte prudkému dešti nebo jinému agresivnímu prostředí. Např. úplné promočení usňové kabelky může trvale poškodit její vzhled a deformovat tvar. Kabelky skladujte odděleně, uschovávejte v igelitových nebo textilních sáčcích, doporučujeme je též vycpat. Dbejte na to, aby nedošlo k pomačkání, přeložení nebo jiné deformaci, která může poškodit vrchní materiál kabelky.

Aktovky a tašky na notebook - určeny jako doplněk pro drobné osobní věci a dokumenty, maximální nosnost: 5 kg (není-li uvedeno jinak).

Kabelky - určeny jako doplněk pro drobné osobní věci, maximální nosnost: 1,5 kg (není-li uvedeno jinak). Přetěžování kabelek může vést k popraskání uší nebo jinému poškození konstrukce uší kabelky. Společenské kabelky – určeny k nošení v interiéru, jsou velmi citlivé na vlhkost.

Vycházkové kabelky – jsou určeny k nošení v exteriéru a interiéru. Vyznačují se větší životností a odolností.

Módní kabelky – určeny pro krátkodobé nošení, konstrukci a materiálovým složením jsou určeny, k nošení v nenáročných podmínkách, hlavní zaměření je u nich módní styl, nikoliv však životnost. Módní kabelky nejsou určeny pro každodenní a časté používání.

 

Druhy materiálů jejich údržba a ošetřování

Kožené výrobky

Kůže jako materiál je nezpracovaná surovina z kůže obratlovců. Zpracovaná kůže se nazývá useň. Je to měkký a prodyšný materiál s dobrými absorpčními vlastnostmi. Je poddajná, takže tvar výrobků se v průběhu užívání přizpůsobuje podle způsobu používání. Kožené výrobky postupem času vysychají a ztrácí vláčnost, je nutné je ošetřovat vhodným přípravkem, bez ošetření bude kůže rychle stárnout a popraská.

Hladká useň – hladký, jemně strukturovaný povrch s malými póry. Výrobek zbavte nečistot vhodným kartáčkem nebo měkkým hadříkem a vytřete do sucha. K ošetření použijte vhodný krém nebo balzám pro hladkou kůži, rozetřete po povrchu jemnou houbičkou nebo hadříkem a vyleštěte.

Lakovaná useň – hladká useň, s lakovanou povrchovou úpravou za účelem docílení lesklého povrchu. Povrch je náchylný na mechanické poškození, chemické vlivy, promáčení a mráz. Nečistoty z povrchu usně odstraňujte jemným vlhkým hadříkem, poté povrch ošetřete krémem či sprejem na lakové usně.

Broušená useň – výrobky ošetřujte pryžovým kartáčkem a používejte přípravky, které jsou určeny pro broušené usně. U broušených kůží je důležitá impregnace, která zvyšuje odolnost vůči vodě. Jedná se většinou o spreje. Na broušenou kůži se nepoužívá krém.

Výrobky z korku

Korek je 100% přírodní materiál. Jedná se o materiál lehký, tvarově stálý, pružný, voděodolný, antistatický, antibakteriální a antialergenní. Korkové kabelky jsou nenáročné na údržbu, omyjte je navlhčeným hadříkem, případně mýdlovou vodou a utřete do sucha.

Syntetické materiály a koženky

Syntetické materiály (ekologické kůže, koženky) v dnešní době nahrazují výrobky z usně. Vzhledově je od sebe podle provedení materiálu ani nerozeznáte. Syntetické výrobky jsou stejně jako korkové kabelky nenáročné na údržbu, omyjte je navlhčeným hadříkem, případně s přídavkem saponátu a utřete do sucha.

Textilní výrobky

Textilní výrobek ošetřujte za sucha kartáčováním a čistícími spreji na textil, které galanterní výrobky impregnují, oživí barvy a zamezí ušpinění.