Balmain

balmain_parisMódní dům Balmain Paris založil v roce 1945 Pierre Balmain. Odvážný a neotřelý bohatý styl Pierra Balmaina od začátku značky nabídl překvapivý kontrast s utilitárním vzhledem. Vytvořil tak výraznou, super-ženskou DNA pro svůj módní dům, spoléhal se hlavně na bohatě vyšívané textilie, zúžené pasy, často plnější sukně - a rychle tak přeměňuje pařížskou módů a postupně si získává oblibu žen jak v Evropě, tak i v Hollywoodu.

Balmain začal svojí poválečnou kariéru v ateliéru Luciena Lelonga, kde pracoval společně s Diorem a Hubertem de Givenchy. Po odchodu z ateliéru si vytvořil svůj vlastní módní dům v Paříži. Úspěch přišel rychle, a to hlavně díky jeho skvělému zvládnutí technik haute couture.

V padesátých letech Balmain dobývá Ameriku. V oblibě jsou hlavně jeho štíhlé obleky, večerní šaty bez ramínek a romanticky bouřlivé sukně. Jeho módní styl si oblíbily hvězdy jako Marlene Dietrich, Katharine Hepburn, Brigitte Bardot a Sophia Loren. Tyto nosily jeho návrhy na obrazovce i mimo ni a představovaly je širokému globálnímu publiku. “
 
Po celá desetiletí módní dům Balmain vždy hrdě zůstal věrný duchu svého zakladatele. Od smrti Pierra Balmaina v roce 1982 byl jeho dům veden řadou silných designérů, z nichž každý vyvažoval moderní nabídky s potřebou respektovat základy a tradice domu. 
 

V naší nabídce najdete elegantní dámské sluneční brýle od této proslulé francouzské značky. 

 

Žádné produkty značky Balmain nebyly nalezeny...